П'ятниця, 03.05.2024, 07:21
Сайт осередку Молодої Просвіти НУХТ
| RSS
Меню сайту
Категорії каталога
Статті членів осередку [4]
Інші статті [6]
Поезія [35]
Наше опитування
Якою мовою Ви зазвичай спілкуєтесь?
Всього відповідей: 213
Головна » Статті » Статті членів осередку

Написала Гриценюк Катерина
Любителям подорожей НУХТу ця осінь подарувала можливість змінити «золоті декорації» Києва. Вперше, коли колектив студради ТБХ ,разом із усіма бажаючими студентами свого факультету, вирішив поїхати у Кам’янець – Подільський. Вдруге, з нагоди Дня харчовика. Тоді студрада ТБХ подорожувала разом із викладацьким складом НУХТу до Умані та Чернігова. 
Таким чином, за два місяці ми відвідали три міста. Кожне по – своєму приворожливе та відмінне. Кожне хотілося б побачити ще раз. Хоча б одним оком. Отже, щоб довго не розповідати монотонних доповідей з історії відвіданих нами міст (їх вам розкажуть екскурсоводи), зазначу лише те, що сподобалось та запам’яталось найбільше.
Перше, на що слід звернути увагу, коли подорожуєш – це компанія. Головне, щоб вона була велика і весела. Як наша. Кам’янецькі поїзди запам’ятали студентів ТБХ, як порядних, проте невгамовних, туристів, що займають місця в усіх купе. Тому ми виїхали з Києва складом «ТБХ – Кам’янець – Подільський» . А з водіями, що везли нас до Умані та Чернігова, факультет залишився друзями: вони ще ніколи не возили такий веселий харчовий «вантаж», як ми. 
По – друге, дуже приємно відчувати себе туристами(не тими, що подорожують кожного тижня додому , щоб привезти в гуртожиток попоїсти. А справжніми, - з фотокамерами та рюкзаками за спиною). Відкривати для себе нові простори нашої країни, знаходити неповторність України в кожному її куточку. Забути про буденні проблеми і просто насолоджуватись тим, що називається «життя». 
По – третє, окрім поглиблення знань історії міст, що ми в них перебували, позитивних емоцій та незабутніх вражень, на згадку ми привезли купу сувенірів та фотографій. Використовували кадри де могли. Щоправда в Чернігові нас застала справжня глибока осінь. Тому пальчики мерзли і не дуже хотіли діставати лишній раз фотокамери. 
По – четверте, зроблю деякі висновки. Софійський парк в Умані – неперевершена перлина садово – паркового мистецтва України, що без жодного сумніву може посісти перше місце у списку Семи чудес України. За атмосферою Софія нагадує Стародавню Грецію. Щоправда в Україні ( не дивно. Для кого парк і створювався). Одним словом, захоплюватись природою Умані можна багато. Зеленішого, запашнішого, вишуканішого міста ще не доводилось бачити! Щодо Кам’янця – Подільського. Не дарма Леся Українка назвала його «квіткою на камені»! Одколи нога ступає кам’янецького вокзалу, то підхоплює відчуття того, що знаходишся десь у Східній частині Європи. При чому, столітті у 16 -17. Саме так! Епоха середньовіччя, вимощені камінням дороги, вузенькі охайні вулиці, стара фортеця… Настільки все насичене духом часу! Проте автомобільний рух, сучасні вивіски можуть дещо повернути у сьогодення. Помальовані різними написами стіни будівель та графіті засвідчать про наявність «сучасної» молоді. А деякі пам’ятки архітектури все ж викликають жаль з приводу того, що й досі не відреставровані
Далі… Чернігів. Майже одноліток Києву. За кількістю церков може позмагатися зі столицею. Зелений, величний, затишний та привітний. Зустрів нас Катеринською церквою – своєю «візитною карткою», Червоною площею, познайомив з Антонієвими печерами й багатьма іншими пам’ятками архітектури та історії.
Отже для того, щоб переконатися у вищезазначеному, раджу побачити ці три міста своїми очима. Один раз побачити краще, аніж сто разів почути!
Гриценюк Катерина

Категорія: Статті членів осередку | Додав: Katерина (11.11.2008) | Автор: Гриценюк Катерина
Переглядів: 1039 | Комментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всього коментарів: 1
13.11.2008
1. Саранчук Наташа Ігорівна (Наталі) [Матеріал]
прочитавши статтю, згадую і свій візит до Кам"янця)))))) було дУУУже класно, навіть не зважаючи на те, що йшов дощ))
Дійсно, таке враження, що ти знаходишся у якомусь середньовічному місті... Хочеться туди знову і знову повертатись))

Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Sirko© 2024